Dayton Metro Kütüphane Kartınız!

Ohio’da yaşayan her yaştan insan, ÜCRETSİZ Dayton Metro Kütüphane kartına çevrimiçi olarak başvurabilir.

Kütüphanede Başvurun

Dayton Metro Kütüphane Kartı almak için bu çevrimiçi başvuruyu tamamlayın. Başvuruyu tamamladıktan sonra, kütüphane kartınızı almak için fotoğraflı kimlik kartınızla birlikte Dayton Metro Kütüphanesi’ndeki “Ask Me Desk”e (Danışma Masası) gidin.

Kabul Edilen Fotoğraflı Kimlik Kartları

  • Ohio’da Verilmiş Sürücü Belgesi veya Eyalet Kimlik Kartı
  • Ohio Geçici Kimlik Formu
  • Fotoğraflı Öğrenci veya Çalışan Kimlik Kartı
  • Silahlı Kuvvetler Kimlik Kartı
  • Pasaport, Yerleşik Yabancı Kartı (Yeşil Kart) veya Konsolosluk Kartı

Fotoğraflı kimlik kartınızda mevcut adresiniz yazmıyorsa son 30 güne ait banka çeki, hesap ekstresi, hizmet faturası (su, elektrik, doğalgaz vb.) veya kira/ipotek makbuzu gibi bir adres kanıt belgesi getirmeniz gerekecektir.

Kütüphane kartı, kütüphanenin tüm dijital koleksiyon materyalleri ve kaynaklarının yanı sıra Montgomery County genelindeki 17 şubemizde yer alan kapsamlı fiziksel koleksiyonlara tam erişim sağlar!

Başvuru formları herhangi bir şubeden de alınabilir. Kütüphane kartınızı almak için tamamladığınız form ve fotoğraflı kimlik kartınızla birlikte “Ask Me Desk”e (Danışma Masası) gidin.

Fotoğraflı kimlik kartınız veya adres kanıt belgeniz yok mu? Diğer kütüphane kartı seçeneklerini öğrenmek için “Ask Me Desk”e (Danışma Masası) uğrayın veya 937-463-2665 numaralı telefondan Ask Me Line’ı (Danışma Hattı) arayın.

DML Kart Başvurusu – Buradan Başlayın!

Sorularınız mı Var?

Kütüphane Kartı SSS bölümüne göz atın.